Negură Bunget zagra 6 kwietnia w Szczecinie

Negura Bunget, czyli jeden z pionierskich zespołów łączących folk z metalem zawita po raz pierwszy do Szczecina. Założona 20 lat temu rumuńska grupa od lat gra we własnej stylistycznej lidze. Prócz ściany gitar i gardłowego wrzasku, usłyszymy w niej m. in. etniczne bębny, czysty śpiew, a także rozmaite instrumenty dęte. Negure Bunget wspomagać będą zespoły Grimegod oraz szczecińska Rockasta i łódzki Valkenrag
Zespoły:
Negură Bunget
Grimegod
Rockasta
Valkenrag
Bilety w cenie: 30/40 zł
Do nabycia w „Traper Tour”,ul.Kopernika 3-5,lok.107,Szczecin,
Sklepie Bunkier, w Rocker Club Szczecin oraz poprzez Ticketpro i bilety fm (na zamku) https://www.facebook.com/bilety.fm

negura final

o zespołach ….


Negură Bunget – rumuński zespół folk balck metalowy, który powstał w 1995 roku. Określa się sam jako przedstawiciel „transylvanian black metal”. W swoich tekstach i estetyce Negură nawiązuje do ludowej mitologii rumuńskiej i surowej przyrody transylwańskiej. Zespół wypuścił w sumie siedem pełnych albumów i kilka EPek – ostatnie wydawnictwo „Tău” ukazało się w zeszłym roku.
gatunek : Transilvanian Black Folk Metal
http://www.negurabunget.com/index.htm
https://www.facebook.com/negurabunget

Grimegod – założony w 1991 r. rumuński zespół doom metalowy, który wydał w sumie cztery płyty – ostatnia to „Wrong Roads” wydana w 2011 r. Grimegod długo borykał się z problemami ze składem. W obecnym line-upie wokalistą jest Kati Tibor, śpiewający również w Negură Bunget.
gatunek : Doom – Death, Psychedelic Downtempo, Emotional Metal
https://www.facebook.com/grimegodofficial

Rockasta, zespół muzyczny założony w 2011 roku przez Przemysława Nowaka, szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne hardrockowe brzmienie. ROCKASTA to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała z połączenia ROCKa oraz KASTY (w żargonie KASTA oznacza również akordeon). Muzyka ROCKASTY przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych – również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.
gatunek: Instrumental Hard Rock
https://www.facebook.com/rockasta?fref=ts

Projekt muzyczny Valkenrag powstał w 2006 roku.Tematyka kompozycji zgodnie z pierwotnym założeniem, była powiązana ze Słowianami i mitologią nordycką. Swój wizerunek stylizują na klimaty Viking, muzycznie przypominają Amon Amarth. Rok 2015 zapowiada szereg koncertów tej grupy oraz wydanie długogrającej płyty.
gatunek : Melodic Viking Death Metal
https://www.facebook.com/ValkenragBand?fref=ts

Comments are closed.