Scandinavian Metal Attack 2 – In Mourning & Majalis

Heart Of Rock Agency zaprasza na drugą edycję koncertu „Scandinavian Metal Attack”. W sobotę 5.04.2014 w sali koncertowej Szczecińskiej Agencji Artystycznej (Szczecin,al.Wojska Polskiego 64) wystąpią szwedzkie zespoły In Mourning oraz Majalis. Start koncertu o godzinie 19.00 a bilety dostępne będą w cenie 35/40 zł.

Koncert na Facebook:

https://www.facebook.com/events/664796906877100/

SMA 2

Dodatkowo zagrają również goście z Polski, zespoły Supreme Lord oraz Deathstorm.

Szczegółowe informacje o wykonawcach:

IN MOURNING
http://www.inmourning.net/
In Mourning – szwedzki zespół grający progresywny metal, założony w 2000 roku w Falun.
W początkowym okresie działalności (2000–2001) grupa wykonywała metal gotycki, w kolejnych latach zmieniając styl na progresywny metal.
Pierwsze demo zawierające cztery utwory, zatytułowane In Mourning, zespół wydał własnym nakładem w roku 2000. W późniejszych latach grupa nagrała jeszcze cztery płyty demo: Senseless (2002), Need (2003), Confessions of the Black Parasite (2004) i Grind Denial (2006).
W sierpniu 2007 roku In Mourning nagrało w Black Lounge Studio (Avesta, Szwecja) debiutancki album, który wyprodukował Jonas Kjellgren, zaś w październiku zespół podpisał kontrakt z norweską wytwórnią Aftermath Music. Płyta pod tytułem „Shrouded Divine” miała premierę 2 stycznia 2008 roku. 20 listopada 2009 roku, nakładem włoskiej wytwórni Kolony Records, ukazała się limitowana reedycja (500 sztuk) debiutanckiego albumu In Mourning na płycie gramofonowej z nowym opracowaniem graficznym.
W maju 2009 roku zespół podpisał z wytwórnią Pulverised Records kontrakt na wydanie dwóch albumów, zaś w sierpniu rozpoczął prace nad nową płytą, ponownie decydując się na Black Lounge Studio i współpracę z Jonasem Kjellgrenem. Album zatytułowany Monolith ukazał się 25 stycznia 2010 roku. Okładkę zaprojektował Travis Smith (autor okładek m.in. do Blackwater Park grupy Opeth i Night Is the New Day grupy Katatonia).

MAJALIS
http://majalismusic.com/
Majalis powstało kilka lat temu jako projekt Tobiasa Netzela i Björna Petterssona z In Mourning. Zasileni w 2012 roku przez Jonasa Martinssona (Me The Tiger) na perkusji i Daniela Janssona (Ikhon) na basie i wokalu zrealizowali swoją debiutancką EP „Cathodic Black”. Płyta została wydana przez Pulverised Records latem 2013 roku.
Pulverised Records tak opisuje muzykę tworzoną przez Majalis:
„Pracując z Majalis z całą pewnością musimy stwierdzić, że Tobias, Björn i koledzy tworzą muzykę należącą do tego samego nurtu muzycznego co Katatonia czy In Mourning. Nie ma lepszego sposobu na opisanie ich muzyki jako funeral post rock band.”

SUPREME LORD
https://www.facebook.com/SupremeLordBand
Old School Death Metal z Zielonej Góry, stworzony w 1991 roku! Death Metalowa maszyna do zabijania ma na swoim koncie setki koncertów w Polsce, trasy koncertowe z Hate i Yattering oraz europejskie trasy u boku Behemoth czy wcześniej Incantation w UK. Supreme Lord to piekielnie ciężki i szybki Diaboliczny Death Metal.
Skład:
Reyash – Vokills, Bass (Azarath, Christ Agony, Incantation, Profanum, Vader, Witchmaster),
Zaala – Drums, Coffin (Christ Agony, Kill, Witchmaster),
Morbus – Guitar (Morbus Mortifer, Vomigod),
Mihu – Guitar (Bloodthirst, Ebola, Warfist).

DEATHSTORM
https://www.facebook.com/Deathstormband
Deathstorm powstal w pazdzierniku 2009 roku.Na poczatku 2010 roku wydane zostaje pierwsze demo „Storm of death”.W międzyczasie zespól gra sporo koncertów w kraju i za granica u boku takich nazw jak VADER,TRAUMA,CHRIST AGONY,SUPREME LORD,LOST SOUL,HATE,MASTER,PURGATORY i wielu innych cenionych kapel. 14 marca 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty „Nechesch” wydanej przez Wydawnictwo Muzyczne „Psycho”

 

 

Comments are closed.